آشپزی مدرن فقط با نور خورشید

به گزارش مهر، به نقل از نیواطلس، این فناوری جدید SolSource Sport نام دارد که مبنای عملکرد آن استفاده از نور خورشید و متمرکز کردن آن بر روی نقطه کانونی مشخصی است که بر اساس محاسبات دقیق محققان به دست آمده است.

این دستگاه که به راحتی نیز قابل حمل است، ساختاری متشکل از ورقه های محدبی دارد که بر اساس محاسبات رایانه ای به این شکل درآمده و نور خورشید را تا آن حد متمرکز می کنند که حرارت تولید شده در نقطه کانونی معادل یکهزار وات است.

ارایه کننده این فناوری جدید می گوید که تنها ۵ دقیقه برای راه اندای آن لازم است و جالب اینکه تنها در عرض چند ثانیه دمای مورد نیاز برای آشپزی فراهم می شود، این یعنی رسیدن به دمای ۲۰۰ درجه.

این دستگاه تنها ۴.۵ کیلوگرم وزن دارد حال آنکه نسخه ابتدایی آن ۱۸ کیلوگرم وزن داشته است. این بدان معناست که می توان آن را به هرجایی برد.

استقبال خیره کننده ای از این فناوری به عمل آمده به طوریکه در سایت جلب نظر حامیان مالی کیک استارتر، بیش از ۸۳ هزار دلار جمع آوری شده حال آنکه از ابتدا تنها برای ۲۰ هزار دلار هدفگذاری شده بود.

شرکت سازنده آغاز فروش جهانی این محصول را از آگوست سال جاری اعلام کرده است.

Admin

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don't look even slightly believable

Website: joomlaux.com Email این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید